Profielfoto

Geert van der VeldenOffline

  • Man
  • Bezoeker, Producent, Programmeur, Regisseur, Visual ontwerper

Algemeen

Volledige naam

Geert van der Velden

Makers

Ben je professioneel met theater bezig of als liefhebber?
Gender
Geboortejaar

1968

Wat doe je op theatergebied en wat verwacht je van Theaternetwerk?

Geert van der Velden (12-03-1968, Oerle Noord-Brabant)

Na de Academie voor Beeldende Kunsten Maastricht, theatervormgeving werkte Geert veelvuldig in het buitenland bij grote opera en musicalproducties. Tegelijkertijd ontwierp hij als scenograaf theatrale ruimtes voor het Nationale Toneel, RO Theater, Het Nederlands Danstheater, en werkte hij nauw samen met choreograaf André Gingras en regisseur Ivar van Urk.
In 1998 ontving hij de Charlotte Kölher Prijs, van het Prins Bernhard Cultuur Fonds.
In 2002 stichtte hij Fields of Wonder op waarmee de kiem werd gelegd voor ervaringstheater; een vrij jonge ontwikkeling in de theatergeschiedenis van Nederland. Het OpenluchtHotel is een goed voorbeeld waar hij als scenograaf, de stad om tovert tot één groot OpenluchtHotel. Zijn wonderlijke ontwerpen en zintuigelijke ervaringsvoorstellingen hebben een eigenheid die onder je huid gaat zitten. Beelden die nog jaren op je netvlies blijven staan. Een zintuigelijke ervaring die nog een lange tijd blijft resoneren.
Mijn passie als scenograaf ligt in het creëren van installaties in de openbare ruimte die emotie oproepen door het aan den lijve te ervaren. Laagdrempelig en toegankelijk voor iedereen. 
Met OpenLuchtHotel en het Zand Labyrint zet ik bezoekers letterlijk en figuurlijk in beweging om ze vervolgens te laten verstillen en bij zichzelf uit te komen.

 Mijn werk als scenograaf is een mix van verschillende disciplines:“Absurditeit en alledaagsheid zitten soms heel dichtbij elkaar. In mijn werk voor Fields of Wonder werk in op het grensvlak van beeldend en performance en biedt de passanten een Alice-in-Wonderland gevoel zomaar op de hoek van de straat, midden in de binnenstad.”

Het theaternetwerk kan verbindende rol spellen om de bubbels die ook binnen de cultuur bestaan te door breken en samen een krachtig ‘tegengif’ bieden aan onze steeds mee verhardende samenleving.

Wat heb je met theater of podiumkunsten?

Friends

Profielfoto
Theaternetwerk
@maartenfreriks

Groups

Groepslogo van Theaternetwerk
Theaternetwerk
Public Group

Waar ben je naar op zoek?

×